01.04.2012

Nowy wymiar wiary [Aktualizacja]

Niedziela większości kojarzy się z wyjazdem do hipermarketu i pokaźnymi zakupami. W czasach konsumpcji zanika odruch pójścia do kościoła. Nie chodząc zauważyłem ostatnio dwie zmiany w podejściu do tego tematu. Jedna zmiana jest związana blisko z czytnikami e-booków, druga natomiast dotyczy wychodzących z jednego gdańskiego hipermarketu i dotyka spraw współczesnej reklamy. Na zachętę do przeczytania całości przedstawiam zdjęcie zachęcające do pójścia po zakupach do kościoła:Czasy się zmieniają;). Kościół zachęcający do odwiedzin wielkim plakatem. Kiedyś byliśmy w szoku jak podawano nam informacje z Zachodu, że są tworzone kapliczki w bodajże amerykańskich centrach handlowych. Oprócz tej reklamy warto wspomnieć, że w innym centrum handlowym Gdańska istnieje kościół, który jest tak blisko sklepów, iż wygląda jakby był wkomponowany.Poniżej zaś informacja prasowa, która mnie w sumie zaszokowała, dodam że po części pozytywnie zaszokowała. Chodzi o e-booki więc mam trochę więcej tolerancji w sobie niż zwykle. Oto tekst:Świat się zmienia: od Gutenberga do e-booków


Weltbild Polska poszerza asortyment swoich produktów o popularne czytniki eBooków firmy Trek Store.

W specjalnej ofercie komunijnej firma proponuje czytniki z kolorową Biblią obrazkową dla dzieci.

Świat się zmienia. To, co dawniej było innowacyjne i nowoczesne dziś trafia do powszechnego użycia. Znane od stuleci papierowe książki to obecnie tylko jeden ze sposobów obcowania z literaturą. Alternatywą dla druku coraz częściej stają się właśnie czytniki e-booków.

- Już dziś większość naszych własnych publikacji posiada swoje odpowiedniki w postaci audiobooków i e-booków. W ostatnim czasie czytniki staniały na tyle, że stały się dostępne dla przeciętnego czytelnika. Bardzo nas to cieszy, bo wierzymy, że książka elektroniczna będzie coraz popularniejsza, a tym samym grono odbiorców literatury wzrośnie ? mówi Gunther Gerlach, Prezes Weltbild Polska.


Weltbild - właściciel marki Świat Książki promuje czytelnictwo we wszystkich jego przejawach. Dlatego w specjalnie przygotowanej ofercie prezentuje czytnik z Biblią łączący tradycję z nowoczesnością. Wydawca pokazuje w ten sposób nowe formy dotarcia do młodego i starszego pokolenia czytelników. Dla dorosłych to świetny pomysł na prezent - wartościowy w kontekście Pierwszej Komunii Świętej, a zarazem stymulujący ich pociechy do czytania innych tytułów. Sami pewnie chętnie z niego skorzystają. Dla dzieci i młodzieży to alternatywa dla tradycyjnych książek i atrakcyjny gadżet z wielofunkcyjnym zastosowaniem ? można nie tylko czytać eBooki, lecz także słuchać muzyki i oglądać zdjęcia.

Trudno dyskutować, czy lepsza jest książka tradycyjna, czy elektroniczna. Z pewnością zaletą czytników jest to, że mieści się na nich ok. 2 000 tytułów, są małe i lekkie. To sprzyja zabieraniu ich w podróże ? te dalekie i bliskie, bez obawy o pojemność bagażu. Można ich używać wszędzie tam, gdzie jest ograniczony dostęp do światła ? w nocy, w namiocie, w autobusie i pociągu. Litowo-jonowa bateria ładowana przez gniazdko USB umożliwia czytanie przez 8 godzin.

Wprowadzony przez Weltbild czytnik ma kolorowy wyświetlacz i obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty eBooków, muzyczne i graficzne. Czytelnicy mający problemy ze wzrokiem, mogą bez problemu powiększać czcionkę.

- Mamy bogatą bibliotekę ebooków, a dzięki wydawnictwom własnym - Świata Książki - część ekskluzywnych tytułów, które będą dostępne wyłącznie w naszym sklepie internetowym, Weltbild.pl. Czytnik sprzedawany jest z gratisowymi książkami, a do tego w trzech kolorach do wyboru (białym, czarnym oraz czerwonym) i z zestawem słuchawkowym umożliwiającym słuchanie muzyki. Najważniejsze jednak, żeby polski czytelnik przekonał się do korzystania z czytników i eBooków w ogóle. Produkt, który oferujemy wydaje się być idealny na przełamanie pierwszych lodów ? przekonuje Paweł Wojciechowski, Dyrektor Marketingu, Weltbild Polska.

Czytnik e-booków firmy Trek Stor z wgraną kolorową Biblią obrazkową - cena za sztukę, wraz z zestawem słuchawkowym: 229, 99 zł brutto.

Parametry:

  • Pojemność: 2 GB pamięci wewnętrznej, z możliwością powiększenia do 32 GB za pomocą karty micro SD

  • Wymiary: 17,5x12, 65x1, 3 cm, waga tylko 284 g

  • Wyświetlacz: kolorowy 7- calowy wyświetlacz LCD (16:9) o rozdzielczości 800x480 pikseli.

  • Bateria: Litowo-jonowa, ładowana przez gniazdko USB umożliwia czytanie przez 8 godzin

  • Obsługuje formaty: eBooków PDF, Pub, FB2, TXT, muzyczne MP3, WMA, WAV, OGG, graficzne JPG, BMP, GIF, PNG


---

Rzeczywiście, świat się zmienia:).

[Aktualizacja]


W gorączce pierwszych komunii dostała mi się infografika dotycząca pierwszych komunii i tendencji zakupowych od Ceneo.pl. Teraz wiemy już wszystko;)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Polecany wpis

Tabula rasa, tabula scripta

Na samym początku drogi jesteśmy podobni do każdego bez wyjątku. Zarazem nie jesteśmy podobni do nikogo, bez konkretnych cech rozróżniający...

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *