25.05.2012

Na rynku e-booków robi się ciasno

Powoli dochodzi do sytuacji, że e-booki mogą nas dosięgnąć gdziekolwiek się nie poruszymy. Gdzieś ostatnio znalazłem prognozy dotyczące ekspansji tego typu publikacji. Wynika z nich, że europejski rynek e-prasy rozwinie się do 2015 roku z takim animuszem, że 50 proc. wydawanych czasopism będzie miało swoje wersje elektroniczne. Jeszcze lepiej ma wyglądać sytuacja na rynku amerykańskim, gdzie też będzie 50 proc., ale w tym przypadku ten procent oznacza ilość prasy tylko i wyłącznie elektronicznej w stosunku do całego rynku.

Szokujące, ale może to i dobrze, niech się rozwija ten rynek jak najprężniej bo daje to duże szanse skoku w szybkości przetwarzania informacji i łatwości dostępu do różnych treści, w tym także niszowych.

Poniżej ostatni pomysł na rynku polskim, współpraca Nexto z Orange przy stworzeniu księgarni internetowej http://ebooki.orange.pl/:


Współpraca Nexto z Orange, powstaje nowy sklep ebooki.orange.pl


Nexto, lider na rynku e-booków, stworzył dla Orange sklep ebooki.orange.pl. Powstał on z myślą o klientach Orange, którzy na starcie mogą pobrać trzy darmowe książki oraz dostają 50% zniżki na wszystkie tytuły.

Sklep http://ebooki.orange.pl/ ma zapewnioną wysoką jakość usług przez firmę Nexto. Serwis został przygotowany we współpracy pomiędzy Nexto - dostawcą treści i firmą zarządzającą sklepem ? oraz Janmedia Interactive - wykonawcą sklepu. Unikalne oferty, premiery i wszystkie promocje kierowane będą specyficznie do grupy klientów Orange. Stworzono specjalny moduł SMS Premium pozwalający na zamówienie e-książki lub e-prasy SMS-em. Po wysłaniu wiadomości tekstowej, której koszt wynosi tyle co cena towaru, na specjalny numer, otrzymuje się SMS-a z kodem zwrotnym, który pozwala na pobranie wybranej pozycji. Jest to bardzo szybka i wygodna forma, która powinna przekonać wielu klientów do skorzystania z usługi.Wraz ze startem serwisu użytkownicy sieci będą mogli kupić wszystkie ebooki znajdujące się w ofercie z rabatem 50%. Ta usługa dostępna jest przy płatnościach kartą lub przelewem. Dodatkowo każda zarejestrowana w sklepie osoba ma możliwość pobrania trzech darmowych tytułów z oferty wydawnictwa Prószyński i S-ka: ciepłą, napawającą optymizmem opowieść obyczajową ?Sosnowe dziedzictwo? Marii Ulatowskiej, kryminał ?Arytmia? napisany przez rodzeństwo ? pisarkę i kardiologa - Anne i Evena Holtów oraz ?Zupy i sosy? ? praca zbiorowa. Aby je otrzymać należy wysłać bezpłatnego SMS-a o treści EB na numer 80060. Wiadomość zwrotna będzie zawierać kod, który upoważnia do ściągnięcia jednej z książek. Każda zarejestrowana osoba na ebooki.orange.pl może wykorzystać trzy kody.

Nexto w swojej historii posiada podobny projekt z innym partnerem z rynku telekomunikacyjnego ? z firmą Plus. W ramach tej współpracy powstał sklep www.plusoczytelnia.pl, który cieszy się dużą popularnością pośród klientów Plusa. Niedługo planowany przez Nexto jest projekt z kolejnym partnerem z branży telekomunikacyjnej.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Polecany wpis

Tabula rasa, tabula scripta

Na samym początku drogi jesteśmy podobni do każdego bez wyjątku. Zarazem nie jesteśmy podobni do nikogo, bez konkretnych cech rozróżniający...

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *