22.08.2012

Akcja Społeczna ?Dzielę się książkami 2012?

Jeszcze tylko kilkanaście dni dzieli nas od kolejnej, trzeciej już edycji Akcji Społecznej ?Dzielę się książkami?, organizowanej w 2012 roku przez Fundację ?Dziecko i Kultura? (w roku ubiegłym przez firmę Qlturka.pl) we współpracy z Silesia Expo (organizatorem Targów Książki w Katowicach), portalem Qlturka.pl i Fundacją ?Miasto Słów?.


Od 7 do 9 września, przez cały czas trwania Targów Książki w Katowicach, czekać będziemy na wszystkie chętne dzieci (i dorosłych też), które zechcą przynieść wybraną ze swoich zbiorów książkę i podarować ją dzieciom pozbawionym kontaktu z literaturą, przebywającym w domach dziecka, szpitalach, hospicjach, a także pod opieką świetlic środowiskowych.


Część książek przekażemy także do małych wiejskich bibliotek i do tworzących się biblioteczek polonijnych, m.in. w Danii i na Ukrainie.W stoisku portalu Qlturka.pl/Fundacji ?Dziecko i Kultura? będzie można nie tylko zostawić przyniesioną książkę, ale także wziąć udział w twórczych działaniach.


Gorąco zachęcamy rodziców, nauczycieli i wychowawców do przekazywania informacji o naszej Akcji dalej, do drukowania plakatu, a także osobistego ? wraz z dziećmi, udziału w zbiórce.Targi Książki w Katowicach


Data i miejsce:


7-9 września 2012
  • 7 września 2012 (piątek) - 10:00 - 17:00

  • 8 września 2012 (sobota) - 10:00 - 18:00

  • 9 wrzesnia 2012 (niedziela) - 10:00 - 16:00


Hala Widowiskowo-Sportowa SPODEK
Al. Korfantego 35
Katowice


Sponsorami Akcji są DPD Polska i Firma Księgarska Olesiejuk.


Pierwsza edycja akcji społecznej ?Dzielę się książkami?, przeprowadzona przez firmę Qlturka.pl we współpracy z Fundacją ?Miasto Słów? w 2011 roku podczas Targów Książki dla Dzieci w Krakowie (2- 5 czerwca) spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Udało się zebrać ponad tysiąc książek, które dzięki firmie DPD Polska, sponsorowi Akcji, zostały dostarczone do 50 placówek (domów dziecka, hospicjów, szpitali i świetlic środowiskowych) na terenie całego kraju.


Głównymi darczyńcami były dzieci, które przynosiły wybrane przez siebie książki, chcąc podarować je potrzebującym. Akcję wsparły także wydawnictwa, przekazując egzemplarze; dużo książek podarował też organizator konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą ?Przecinek i Kropka?. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów ? Radio Kraków, ?Dziennik Polski?, Biblionetka.pl itp.


Podczas pierwszej tegorocznej edycji, zorganizowanej podczas Warszawskich Targów Książki (9-13 maja) zebraliśmy 2 tys. książek, które trafiły do 50 placówek w całym kraju.


Serdecznie zapraszam do udziału w Akcji, a także do kontaktu, gdy będzie taka konieczność,


Ewa Świerżewska
Prezes Fundacji ?Dziecko i Kultura?
Koordynatorka Akcji społecznej ?Dzielę się książkami?


Więcej o Akcji:1 komentarz:

  1. Chyba warto wypromować tę akcję. Na marginesie oglądałem ostatnio na Planete film dotyczący afrykańskiej biblioteki dla dzieci, biblioteki "wędrownej", przenoszonej na grzbietach wielbłądów!

    OdpowiedzUsuń

Polecany wpis

Tabula rasa, tabula scripta

Na samym początku drogi jesteśmy podobni do każdego bez wyjątku. Zarazem nie jesteśmy podobni do nikogo, bez konkretnych cech rozróżniający...

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *