15.08.2012

E-booki na czytnik Kindle wypierają książki drukowane w Wielkiej Brytanii

Dwa lata po wejściu Amazona na rynek brytyjski sprzedaż e-booków przekroczyła ilość sprzedawanych książek drukowanych ? na każde 100 książek drukowanych sprzedawanych jest 114 e-booków.


Wynik jest ogromnym sukcesem Amazona, który chwali się, że w Wielkiej Brytanii nastąpił ?renesans czytelnictwa?. Na potwierdzenie tego stwierdzenia można przytoczyć dane Amazona mówiące o tym, że Brytyjczycy kupują czterokrotnie więcej książek niż przed pojawieniem się na rynku czytnika Kindle.


Brytyjski oddział Amazona pobił tym samym amerykański rynek e-booków, na którym przewaga sprzedaży książek elektronicznych została osiągnięta w zeszłym roku po czterech latach działania na rynku amerykańskim czytnika Kindle.


Ilość udostępnionych książek elektronicznych w stosunku do drukowanych byłaby z pewnością wyższa, gdyby nie fakt, że angielski Amazon nie oferuje w swojej księgarni darmowych e-booków.


Warto wspomnieć, że brytyjska księgarnia Amazona posiada w swojej ofercie 1,4 mln pozycji.


źródło oryginału: http://e-biznes.pl/2012/08/e-booki-na-czytnik-kindle-wypieraja-ksiazki-drukowane-w-wielkiej-brytanii/

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Polecany wpis

Tabula rasa, tabula scripta

Na samym początku drogi jesteśmy podobni do każdego bez wyjątku. Zarazem nie jesteśmy podobni do nikogo, bez konkretnych cech rozróżniający...

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *