19.08.2012

Nowy Sony Reader zintegrowany z Facebookiem i Everynote

Sony wprowadził do sprzedaży detalicznej najnowszą odsłonę swojego czytnika e-booków ? Sony Reader PRS-T2. Czy nowy czytnik Sony będzie w stanie zagrozić Kindle i Nook?


Nowe urządzenie wyposażone jest w 6-calowy wyświetlacz e-ink, przeprojektowane przyciski dotykowe oraz łączność WiFi. Właśnie łączność bezprzewodowa za pomocą WiFi jest tym, co ma zrewolucjonizować działanie Readera PRS-T2. Oprócz pobierania książek WiFi ma umożliwić również dzielenie się fragmentami czytanych publikacji ze znajomymi na Facebooku oraz przypiąć ustępy z książki bezpośrednio do konta na Everynote.W oficjalnym komunikacie Sony wyjaśnia zastosowanie integracji z Everynote:
Po raz pierwszy Sony Reader daje możliwość połączenia się z Everynote, aby użytkownicy mogli zapisać swoje ulubione treści i skorzystać z nich w dowolnym momencie. Po wycięciu tekstu za pomocą sieciowej wersji Everynote można zapisać treść za pomocą jednego kliknięcia. Strony zapisane w Everynote są oczywiście przystosowane do wyświetlania na wyświetlaczu e-ink. Ulubione fragmenty mogą być również zredagowane na Readerze i zapisane w Everynote, by móc później przeglądać je na każdym telefonie, tablecie lub komputerze.Jak zauważa gigaom.com umożliwienie przechowywania informacji z czytnika w chmurze za pomocą Everynote jest dużym krokiem w udostępnianiu treści na różnych urządzeniach. Działa to również w drugą stronę: za pomocą Everynote będziemy mogli odczytać różnego rodzaju informacje na czytniku Sony Reader, który jakością wyświetlania w zasadniczy sposób różni się od typowych smarfonów, tabletów i komputerów.


Dla zainteresowanych urządzeniem Sony Reader PRS-T2 możemy również dodać, że do każdego urządzenia dodawany jest darmowy bon na książkę Harry Potter i Kamień Filozoficzny w związku z partnerstwem Sony z Pottermore.


źródło oryginału: http://e-biznes.pl/2012/08/nowy-sony-reader-zintegrowany-z-facebookiem-i-everynote/

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Polecany wpis

Tabula rasa, tabula scripta

Na samym początku drogi jesteśmy podobni do każdego bez wyjątku. Zarazem nie jesteśmy podobni do nikogo, bez konkretnych cech rozróżniający...

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *