28.09.2012

Nowe modele Nooka wchodzą na rynek

Po niedawnej premierze czytnika e-booków i tabletów od Amazona w najbliższym czasie będziemy mieli możliwość sprawdzenia czytników-tabletów pochodzących od największego konkurenta Kindle, czyli urządzeń Nook firmy Barnes&Noble. Jakie nowości szykują się wraz z premierą najnowszych czytników?


Nowe czytniki od Barnes&Noble, czyli Nook HD i Nook HD+ są aktualnie dostępne w przedsprzedaży odpowiednio w cenach 199 i 269 dolarów. Ich oficjalna premiera na rynku amerykańskim nastąpi 1 listopada.


http://www.youtube.com/watch?v=z1W1wZ6lVYE


Nook HD


Model Nook HD jest 7-calowym tabletem z ekranem o rozdzielczości 1440x900, czyli 243 pikseli na cal (PPI), co stawia go w tym samym segmencie co popularny iPad (264 PPI) oraz Google Nexus i Kindle Fire HD (216 PPI). Czytnik jest porównywalny wielkością w stosunku do pozostałych 7-calowych urządzeń, jest natomiast nieco lżejszy i cieńszy niż propozycje Google i Amazona.Wewnątrz Nooka HD znajduje się dwurdzeniowy procesor 1,3GHz firmy Texas Instruments co stanowi poprawę w stosunku do poprzednich modeli Nooka. Niestety pod względem prędkości przetwarzania operacji Nook HD będzie nieznacznie odbiegać np. od Nexusa 7, opartego na procesorze czterordzeniowym.


Nook HD będzie dostępny w kolorze białym i grafitowym z pojemnością dysku 8 i 16 GB w cenach 199 i 229 dolarów.Nook HD+


Nook HD+ jest z kolei czytnikiem z 9-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1920x1280 pikseli. Rozdzielczość ta będzie stanowiła dość osobliwą propozycję, ponieważ proporcje ekranu będą w nietypowej skali 16:10. Może to w zasadniczy sposób wpłynąć na obsługę plików wideo oraz aplikacji.Pod obuudową Nooka HD+ znajdziemy dwurdzeniowy procesor o szybszym taktowaniu w stosunku do Nooka HD ? 1,5 GHz. Nowy czytnik-tablet ma być dostępny w kolorze grafitowym, a cena uzależniona będzie od pojemności dysku: 16GB ? 269 dol., 32GB ? 299 dol.


Zarówno Nook HD jak i HD+ posiadają:
  • 1 GB pamięci RAM;

  • WiFi 802.11n

  • żywotność baterii: 10 godzin podczas czytania i 9 godzin podczas odtwarzania plików wideo;

  • system operacyjny oparty na Androidzie 4.0

  • opcjonalnie istnieje możliwość posiadania adaptera HDMI.


W porównaniu z głównym konkurentem, czy Kindle Fire, urządzenia Barnes&Noble nie będą niestety posiadały możliwości połączenia przez sieć komórkową.


źródło zdjęć: Barnes&Noble

źródło oryginału: http://e-biznes.pl/2012/09/nowe-modele-nooka-wchodza-na-rynek/

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Polecany wpis

Tabula rasa, tabula scripta

Na samym początku drogi jesteśmy podobni do każdego bez wyjątku. Zarazem nie jesteśmy podobni do nikogo, bez konkretnych cech rozróżniający...

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *