02.10.2012

Media pozytywnie o Trójce

Radiowa Trójka znalazła się na drugim miejscu wśród marek stacji radiowych objętych tegorocznym badaniem ?Top Marka 2012?. W porównaniu z innymi rozgłośniami, Program 3 zdobył najwięcej punktów za pozytywny wydźwięk publikacji prasowych.


Wśród rozgłośni radiowych objętych tegorocznym badaniem ?Top Marka?, Trójka uplasowała się na drugiej pozycji z sumą 65 punktów i jednocześnie pobiła swój rekord. Dotychczas Program 3 zajmował miejsca trzecie (2011, 2010), a w dwóch pierwszych edycjach badania ? czwarte (2008, 2009).


Na ogólną ocenę składały się m.in. punkty za liczbę publikacji, zasięg publikacji oraz punkty za wydźwięk, których Program 3 otrzymał najwięcej spośród badanych marek radiowych (27). Spośród wszystkich artykułów prasowych dotyczących Trójki, aż 409 było pozytywnych ? na tle innych stacji radiowych (drugi w kolejności najlepszy wynik to 230 punktów), Program 3 wyraźnie wyszedł na prowadzenie.


Trójka zajęła także pierwsze miejsce, jeśli chodzi o wartość ekwiwalentu reklamowego analizowanych publikacji. Koszt wykupienia powierzchni reklamowej odpowiadającej analizowanym artykułom wyniósłby 138 741 207 zł.


Raport Top Marka 2012 jest analizą tekstów, jakie ukazały się w ciągu 12 miesięcy ? od 1 lipca 2011 do 30 czerwca br. W tegorocznym zestawieniu objęto analizą 280 tysięcy publikacji prasowych. Publikacje te zostały wyselekcjonowane na podstawie monitoringu ponad tysiąca tytułów prasy ogólnopolskiej i regionalnej. Pod uwagę wzięto ogólnopolskie dzienniki i tygodniki opinii, tytuły ekonomiczne, specjalistyczne (branżowe), magazyny life-stylowe oraz tabloidy. Na punktację wpływa nie tylko liczba informacji, które ukazują się w mediach na temat badanych marek, ale także ich jakość. Piątą edycję badania Top Marka przygotował miesięcznik ?Press? i agencja informacyjna ?PRESS-SERVICE Monitoring Mediów?.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Polecany wpis

Tabula rasa, tabula scripta

Na samym początku drogi jesteśmy podobni do każdego bez wyjątku. Zarazem nie jesteśmy podobni do nikogo, bez konkretnych cech rozróżniający...

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *