18.11.2012

O wiatrakach ciąg dalszy

Jakiś czas temu było na tabako.pl o wiatrakach, o polskich próbach wiatrakowych. Ostatnio doszły mnie słuchy, że Google całkiem nieźle sobie radzi w tej kwestii. I nie tylko w tej. Zapraszam do przeczytania artykuliku.Google inwestuje w energię odnawialną


Google zainwestowała 75 mln dol. w farmę wiatrową w Rippey w stanie Iowa (USA). Jest to część z wartej 990 mln inwestycji firmy w energię odnawialną.


Farma wiatrowa, która jest aktualnie w fazie budowy, będzie dostarczała energii o mocy 50 megawatów dla 15 tys. gospodarstw domowych. Projekt został opracowany przez RPM Access.


Farma w Rippey nie jest pierwszą inwestycją ?wiatrakową? Google w stanie Iowa. W 2010 r. firma podpisała długoterminowy kontrakt na zakup energii wiatrowej z County NextEra Energy Resources. Zasila ona centrum danych Google, znajdujące się w Council Bluffs.


Łączne inwestycje Google w energię odnawialną sięgają już kwoty 990 mln dol. i są one zlokalizowane w różnych regionach. Oprócz stanu Iowa istnieją projekty w innych stanach: Północnej Dakocie, Oregonie, Kalifornii oraz w innych państwach jak np. w Niemczech. Największą inwestycją Google jest finansowanie kwotą 280 mln dol. projektu SolarCity, który ma na celu rozpowszechnianie idei zasilania domów energią słoneczną.


źródło oryginału: http://e-biznes.pl/2012/11/google-inwestuje-w-energie-odnawialna/

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Polecany wpis

Tabula rasa, tabula scripta

Na samym początku drogi jesteśmy podobni do każdego bez wyjątku. Zarazem nie jesteśmy podobni do nikogo, bez konkretnych cech rozróżniający...

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *