26.10.2013

Książka na czekanie

ksiazka na czekaniePrzeglądając ostatnio informacje dotyczące ciekawych inicjatyw związanych z czytelnictwem jako takim, znalazłem interesującą propozycję krzewienia kultury pisania i czytania prosto z rodzinnego 3miasta.Projekt zwie się Książka na czekanie. Ów propozycja w ogólnym zarysie polega na stworzeniu "przestrzeni" do pisania i promowania własnych opowiadań i innych amatorskich prób pisarskich.


Zadaniem Książki na czekanie jest również utworzenie pięciu "domków" - miejsc, gdzie stworzone prace będą czekały na swych czytelników, głównie osób, które korzystają z przestrzeni publicznej, czyli np. w przychodni czy w kawiarni.


Spojrzałem na stronę projektu i na razie nic nie wiadomo, gdzie będą znajdować się w 3mieście owe "domki", ale mam nadzieję, że propozycja Stowarzyszenia Kreatywnej Edukacji z Gdańska znajdzie pozytywny odzew i Książka na czekanie nie stanie się martwym tworem, tak jak było w przypadku trójmiejskich siatek z książkami, które znajdowały się w gdańskich tramwajach:


Czytelnia w gdańskich tramwajach

Dla wszystkich ciekawych Książki na czekanie podaję adresy:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Polecany wpis

Tabula rasa, tabula scripta

Na samym początku drogi jesteśmy podobni do każdego bez wyjątku. Zarazem nie jesteśmy podobni do nikogo, bez konkretnych cech rozróżniający...

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *