19.06.2014

Premiera słuchowiska "Święty chaos" w radiowej Trójce

W sobotę, 21 czerwca o godz. 16.00, w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 odbędzie się premiera słuchowiska „Święty chaos”. Reżyserii audiobooka Cezarego Harasimowicza podjął się Krzysztof Czeczot.

„Święty chaos” to utrzymana w stylistyce political fiction historia Jamy Ulan – Amerykanki o polsko-tatarskich korzeniach, komandoski i agentki CIA, która podczas akcji w Iraku zostaje rozpoznana przez Al-Kaidę, schwytana i stracona.

- Jej śmierć okazuje się jednak nowym początkiem. Jamy dostaje się w ręce tajemniczych zleceniodawców, którzy w zależności od potrzeb zmieniają jej psychikę i ciało. Bohaterka pojawia się w różnych krajach, z bronią w ręku uczestniczy w brutalnych wydarzeniach zmieniających losy świata. Choć piekielnie inteligentna i silna, zostaje zmanipulowana. Pewnego dnia, udręczona i zamknięta w obcym ciele, Jamy zbuntuje się jednak przeciw narzuconej roli - opowiada Cezary Harasimowicz.

Jego „Święty chaos” to pierwszy w Polsce audioserial, który ukazał się najpierw w formie audiobooka, a dopiero później jako książkowa powieść. „Święta sieć”, czyli druga część tej trylogii, ukaże się jesienią. Na tym jednak nie koniec - na podstawie dzieła Harasimowicza powstaną także: gra komputerowa, interaktywny komiks oraz serial telewizyjny.

Premiera „Świętego chaosu” w Studiu im. A. Osieckiej zapowiada się równie fenomenalnie – fragmenty słuchowiska przy akompaniamencie muzyki Michała Lorenca, granej na żywo przez grupę DesOrient, przeczytają: Danuta Stenka, Grażyna Wolszczak, Waldemar Barwiński, Łukasz Simlat i Miłogost Reczek.

- Radio jest teatrem wyobraźni, a Trójka miejscem rzeczy niezwykłych, sceną otwartą dla wycieczek umysłu. Zapraszamy na godzinne spotkanie ze znakomitą literaturą i wielkimi aktorskimi nazwiskami pod czujnym okiem obsypanego nagrodami reżysera Krzysztofa Czeczota. W szybkim, współczesnym świecie warto się zatrzymać dla spraw cennych. Nie mamy wątpliwości, że proponujemy Państwu coś wyjątkowego - zaprasza Anna Gacek, gospodyni sobotniego wydarzenia przy Myśliwieckiej 3/5/7.

„Święty chaos” będzie czwartym, realizowanym na żywo w Programie 3 Polskiego Radia słuchowiskiem - wcześniej można było usłyszeć: „Blade Runnera” Philipa K. Dicka, „Karaluchy” Jo Nesbø i „Ojca chrzestnego” Mario Puzo.

Transmisja na antenie Trójki oraz w formie wideo na stronie: http://www.polskieradio.pl/9,Trojka

Projekt powstał we współpracy z Audioteką.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Polecany wpis

Tabula rasa, tabula scripta

Na samym początku drogi jesteśmy podobni do każdego bez wyjątku. Zarazem nie jesteśmy podobni do nikogo, bez konkretnych cech rozróżniający...

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *