28.02.2019

Babeczka

   
Kiedyś przeczytałem biografię Hermanna Hesse, wspaniałego pisarza, który został laureatem nagrody Nobla. Książki czytał i pisał, sprzedawał jako księgarz, ale także wydawał. Ktoś powie, że co tam za nowość, wielu pisarzy wydawało swoje książki własnym sumptem, a jak już mieli drukarnię, to tym łatwiej mogli wejść na rynek. Bogaci potentaci, a wszystko to spisek - takie gadanie Polaka.

Jednak Hermann Hesse robił coś innego. On wydawał swoje książki, książeczki w nakładzie np. stu egzemplarzy, okraszał je swoimi akwarelami, które bardzo lubił malować i rozdawał lub za niewielką opłatą sprzedawał znajomym. I wszystko wykonywał ręcznie, bez użycia skomplikowanych procesów produkcyjnych. Prawda, że wspaniałe. Też tak chciałem robić, ale brak mi skrupulatności w wypełnianiu postanowień. Lecz nie o moich rozterkach chciałem dziś pisać. A o czym? Chciałbym dziś przybliżyć wydarzenie, które miało miejsce u moich znajomych, u mojej znajomej. Znajoma ta postanowiła zrobić prezent urodzinowy swojej córce. No i wiadomo, w takim przypadku idzie się do jakiegoś zabawkowego, kupuje się różową lamę albo jednorożca, zaprasza się dzieci do McDonalda i wszystko gra. 

Znajoma ma zaś postanowiła zrobić coś innego, postanowiła nie iść na łatwiznę. Co zrobiła? Zebrała teksty i rysunki swojej córki i udała się do wydawnictwa “Baba” Sylwii Kubryńskiej. I tam właśnie postanowiła wydać w kilkudziesięciu egzemplarzach pierwszą w życiu książkę córki. 

Czyż to nie jest wspaniałe? 

Tych kilkadziesiąt egzemplarzy jest więcej wartych niż niejeden bestseller wydany w milionowych nakładach. Bo jest od serca dla serca, i każde drzewo byłoby dumne, że zostało przeznaczone na wydanie takiego tomiku. Jeśli chcecie się przekonać, że wszystko to jest prawdą, to wejdźcie na stronę wydawnictwa. Może skusicie się na jeden egzemplarz!

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Polecany wpis

Tabula rasa, tabula scripta

Na samym początku drogi jesteśmy podobni do każdego bez wyjątku. Zarazem nie jesteśmy podobni do nikogo, bez konkretnych cech rozróżniający...

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *